SEAT: Sportowe i medyczne partnerstwo


 

Sportowe i medyczne partnerstwo SEAT Iberia Motor Company S.A. z Fundacją Teraz Kobiety

 

Wielki sukces pierwszej edycji Rajdu Polski Kobiet zaowocował nawiązaniem oficjalnego partnerstwa Fundacji z przedstawicielem marki. Fundacja rozpoczęła organizację nowej, jesiennej akcji sportowo-medycznej przy aktywnym wsparciu SEAT Iberia Motor Company S.A.. Wszyscy zainteresowani samochodami, rajdami i kobietami oraz ich walką z chorobami nowotworowymi mają możliwość czynnego wsparcia i udziału w szczytnej inicjatywie.

Rajd Teraz Kobiety odbył się w dniach 14-16 października 2011 roku i został zorganizowany we współpracy z Automobilklubem Podlaskim w Białymstoku. Elementy sportowe Rajdu realizowane był w malowniczych krajobrazowo i kulturowo okolicach Podlasia. Trasa obejmować będzie ok. 200 km i przebiegać m.in. prze takie miejscowości jak: Białystok, Supraśl, Bohoniki, Łosośna, Kundzin, Wasilków i inne.

Elementy profilaktyki w zakresie badań mammograficznych, cytologicznych oraz USG realizowane były nie tylko w miejscowościach, przez które kobiece załogi będą jechać promując badania profilaktyczne ale również w: Białymstoku, Supraślu, Sokółce, Augustowie, Sejnach, Suwałkach oraz w Lublinie.

SEAT Iberia Motor Company S.A. utożsamiając się ze społecznym problem chorób nowotworowych wśród Kobiet w Polsce realizować będzie wraz z Fundacją Teraz Kobiety cykl pikników zdrowotnych na terenie całego kraju. We wszystkich miastach w Polsce, w których SEAT posiada swoje salony organizowane będą badania profilaktyczne dla pracownic oraz żon pracowników SEATA, klientek oraz żon klientów, którzy zakupili samochody sprzedawane w salonach. Pikniki zdrowotne będą miały charakter otwarty aby mieszkanki danego miasta i okolic również miały możliwość skorzystania z zorganizowanych badań profilaktycznych.

Inauguracyjny piknik medyczny, organizowany wraz z Fundacją odbył się w Lublinie przy Al. Warszawskiej 129 w okresie 24-25 września.

Organizatorzy zapewnili:

-  miłą atmosferę,

-  możliwość przeprowadzenia nawet 100 badań mammograficznych każdego dnia,

-  grilla dla uczestników,

-  gadżety dla dzieci,

-  jazdy testowe,

-  szkolenie z zakresu badania piersi.

Wszystko wskazuje, że podjęta współpraca pomiędzy SEAT Iberia Motor Company S.A. i Fundacją Teraz Kobiety przyczyni się do uzyskiwania kolejnych sukcesów w postaci rosnącej liczny Kobiet w Polsce objętych badaniami profilaktycznymi dzięki wykorzystaniu niekonwencjonalnych metodom informacyjno-edukacyjnych kształtujących świadomość zdrowotną Kobiet.