Krótki opis rajdu


Krótki Opis Rajdu

Rajd Polski Kobiety – II edycja

Rajd Polski Kobiety jest ogólnodostępną turystyczną imprezą samochodową z elementami sportowymi, przygotowaną specjalnie dla Kobiet z możliwością udziału również załóg męskich.

Uczestniczki startujące w Rajdzie wraz z Fundacją Teraz Kobiety będą promować potrzebę przeprowadzania specjalistycznych, okresowych badań profilaktycznych i leczenia chorób nowotworowych piersi oraz raka szyjki macicy.

Część sportowo-turystyczna będzie przygotowana (na zlecenie Fundacji) przez Automobilklub Centrum.

W sobotę zawodnicy będą uczestniczyły w 5 lub 8 samochodowych próbach sportowych. Jedna z prób będzie rozegrana samochodami sportowymi dostarczonymi przez Partnerów Samochodowych Fundacji, tj. SEATa i SUBARU. Poza walorami sportowymi – będzie to świetna okazja do doskonalenia techniki jazdy. Wszystkie rozegrane próby będą punktowane i uwzględnione w ostatecznej klasyfikacji Rajdu. Zawodników czekać będą punktowane odcinki specjalne i trasy dojazdowej. Elementy sportowe zostaną urozmaicone przerwami na zwiedzanie i lunch zorganizowany w PKC. Wieczorem podczas kolacji zostaną ogłoszone wyniki z pierwszego dnia Rajdu. Do białego rana będziemy się bawić przy utworach śpiewanych przez trzy uczestniczki Rajdu.

Niedziela to dzień lżejszej jazdy z dwoma odcinkami trasy. Zawodnicy będą mieli do zrealizowania punktowany test motoryzacyjny i zdrowotny. Na koniec uczestnicy Rajdu przyłączą się do Rajdu organizowanego w Piasecznie również przez Komandora Witolda Prószyńskiego. Przyłączymy się do uroczystości związanych z Dniami Piaseczna. Na koniec uczestniczyć będziemy w ćwiczeniach ratownictwa medycznego i pożarowego.

Na zakończenie obu dni sportowych zostaną ogłoszone wyniki łączne wg klas i dodatkowej klasyfikacji wprowadzonej przez Organizatorów. Uroczystość zakończy wręczenie nagród i pucharów ufundowanych przez Sponsorów.