Organizator i współorganizatorzy


Głównym Organizatorem Rajdu Polski Kobiet jak i jego pomysłodawcą oraz inicjatorem jest Pani Krystyna Backiel

Z wykształcenia jest dr nauk ekonomicznych. Wieloletnim wykładowcą akademickim, członkiem RN Spółek Skarbu Państwa oraz Konwentu Loży Warszawskiej BCC, menedżerem w zagranicznej korporacji ubezpieczeniowej, Prezesem Zarządu OLIMP Purchasing Management Sp. z o.o., Prezesem Polskiego Konsorcjum Outsourcingu. Posiada bogate doświadczenie zawodowe koncentrujące się wokół ekonomii, finansów, optymalizacji kosztów, centralizacji zakupów, prawa handlowego, restrukturyzacji procesowo-organizacyjnej, procesów standaryzacji outsourcingu w korporacji.

Prywatnie – matka dwóch synów Roberta (25 lat) i Macieja (20 lat). Od wielu lat jest sponsorem Domu Dziecka w Krasnem (koło Białegostoku). Jej pasją jest aranżacja ogrodów oraz … rynek samochodowy. Pani Krystyna, jako młoda dziewczyna próbowała swoich sił w wyścigach samochodowych, z których zrezygnowała po wypadku samochodowym. Zamiłowanie do jazdy, wyścigów, rajdów szutrowych – pozostały. Będąc kilkakrotnie gościem Rajdów Polski – marzyła o zorganizowaniu podobnego rajdu ale wyłącznie dla kobiet, które również uwielbiają wyścigi i ostrą jazdę na torze, szutrze lub w terenie.

Współorganizatorzy Rajdu Polski Kobiet:

1. Polski Związek Motorowy Zarząd Okręgowy w Białymstoku

Polski Związek Motorowy Zarząd Okręgowy w Białymstoku (PZM) jest związkiem stowarzyszeń działającym na podstawie Prawa o Stowarzyszeniach (ustawa z dnia 7.04.1989 r.) zrzeszającym członków sympatyków motoryzacji w ponad 283 automobilklubach i klubach motorowych oraz turystycznych. W PZM funkcjonuje 16 Okręgów będących jego jednostkami terenowymi. Jednostką obejmującą swym działaniem teren województwa Podlaskiego jest Okręg Białystok zorganizowany, jak cały PZM, w styczniu 1950 roku. Członkami rzeczywistymi PZM (a tym samym poszczególnych Okręgów) są kluby. 10 kwietnia 2011 r wybrano nowy zarząd Polskiego Związku Motorowego Okręgu Białostockiego. Prezesem został Marek Słomczyński.

2. AUTOMOBILKLUB CENTRUM - z osobą Pana Witolda Wojciecha Prószyńskiego  Prezesa Zarządu.

Pan Witold jest chodzącą legendą, wzorcem do naśladowania dla młodych ludzi zarażonych pasją motoryzacyjną. Na swoim koncie ma szereg zorganizowanych rajdów, od tych najbardziej znanych i ogólnokrajowych m. in. Ogólnopolskiego kryterium asów, „Rajd Barbórki Warszawskiej”,  a skończywszy na rajdach charytatywnych.  W świecie organizacji polskich rajdów, Pan Witold jest powszechnie rozpoznawalną osobą, cieszącą się ogromnym prestiżem, zaufaniem, znakomitą opinią i 100%-ego profesjonalisty. Pan Witold Prószyński jest autorem Regulaminu Rajdu Polski Kobiet.

3. Automobilklub Łomżyński


Automobilklub Łomżyński zrzeszający kierowców i fanów motoryzacji działa na ternie miasta Łomża od 1978 roku. Jego działania dążą do organizacji i koordynacji imprez sportu samochodowego. Stowarzyszenie organizuje również akcje mające na celu popularyzację sportu motorowego oraz bezpieczeństwa w ruchu drogowym. W 2007 roku klub przeszedł reorganizację, która wzmocniła jego działania. W swoje szeregi przyjęto młodych ambitnych członków. To właśnie oni organizują szereg imprez typu KJS. Swoim doświadczeniem wspierają również inne kluby zrzeszone w PZM. Na koncie Automobilklubu jest wiele imprez samochodowych, które cieszyły się dużą popularnością i są uznawane za jedne z najlepszych w regionie. Przyczyniły się do tego wykwalifikowana kadra sędziowska, oraz niespotykanie miła atmosfera. Warto podkreślić również, że nasza wiedza była pomocna w organizacji Mistrzostw Polski w Konkursowej Jeździe Samochodem Terenowym oraz Rajdach Samochodowych tzw. III Ligi.

4. UMS Real Estate Sp. z o.o

Jednym z zamiłowań naszego zespołu są rajdy samochodowe, w których nie tylko bierzemy udział, ale co najważniejsze potrafimy je przygotowywać. Jeśli dodatkowo możemy połączyć nasze hobby z dobrymi wartościami takimi jak promocja zdrowia … to cieszymy się tym bardziej. Naszą pracę zawodową z powodzeniem łączymy z działalnością społeczną i wolontariatem. Włączamy się w pracę lokalnych środowisk w celu polepszenia standardów pracy oraz naszego codziennego życia.

UMS Real Estate Sp. z o.o. jest niezależną i dynamicznie rozwijającą się firmą na rynku nieruchomości w Polsce. Głównym celem firmy jest dostarczanie najwyższej, jakości usług w zakresie obsługi Klientów działających w całym sektorze nieruchomości. Specjalizujemy się w dostarczaniu kompleksowych rozwiązań dla Klientów związanych z gospodarką nieruchomościami.

Dr Krystyna Backiel z Fundacji Teraz Kobiety jest autorem pomysłu zorganizowania „Rajdu Polski Kobiet – tym samym posiada wyłączne prawa autorskie i intelektualne do nazwy oraz organizowania imprez motoryzacyjnych po nazwą: „Rajd Polski Kobiet”. Jakiekolwiek formy kopiowania nazwy lub  inicjatywy w części lub w całości –są zabronione pod groźbą kary zgodnie z zapisami USTAWY O PRAWIE AUTORSKIM I PRAWACH POKREWNYCH. z dnia 4 lutego 1994 r.

(tekst pierwotny: Dz. U. 1994 r. Nr 24 poz. 83) (tekst jednolity: Dz. U. 2000 r. Nr 80 poz. 904).

Przeniesienie majątkowych praw autorskich do dzieła może nastąpić tylko i wyłącznie na podstawie pisemnej decyzji właściciela praw autorskich z wyraźnym wskazaniem osoby lub podmiotu, na które prawa te są przenoszone.