Kto to jest influencer w Internecie i jak może pomóc Twojej firmie?

Już od jakiegoś czasu można zaobserwować ogromną liczbę ludzi, działających w sieci – czy to na portalach społecznościowych takich jak instagram, czy piszących blogi, czy tzw. youtuberów. Osoby te chcą poprzez swoje działania wpłynąć na społeczeństwo i dać mu coś od siebie w każdej dziedzinie, czy to jest gotowanie, moda, taniec, urządzanie wnętrz czy podróże. Dlaczego warto zainteresować się osobami, które biją rekordy w internecie? Kto to jest influencer w Internecie i jak może pomóc Twojej firmie? Oto odpowiedź.

Po pierwsze – kto to jest influencer?

Influencer to osoba, która osiągnęła ogromną popularność w internecie, i dzięki temu zyskała rzeszę odbiorców w każdym przedziale wiekowym. Poprzez swoje zainteresowania, pasje i pracę osiąga sukcesy i chętnie dzieli się nimi na portalach społecznościowych. Ponadto, pokazując zdjęcia czy filmy z własnego życia i działalności wpływa na swoich obserwatorów i motywuje do działania. Taka osoba zwana jest właśnie influencer instagrama, influencer youtuba czy social media influencer. Przez kilka ostatnich lat miano influencerów zyskało wiele blogerek modowych, trenerek fitness, dietetyczek oraz podróżników.

Po drugie – jak influencer może pomóc Twojej firmie?

Nie jest tajemnicą, że influenserzy poprzez swoje czynne działanie w internecie zarabiają pieniądze. Produkt, z którym pokaże się taka podziwiana osoba na zdjęciach już po kilku minutach od wyświetlenia zyskuje na popularności. Dlaczego? Bo, gdy kogoś podziwiamy, chcemy utożsamiać się z tymi samymi rzeczami co jest w posiadaniu osób z ekranu. Dodatkowo, istnieje przekonanie, że skoro influencer to wybrał to najzwyczajniej musi być dobre. Dlatego tez wiele firm spożywczych, odzieżowych czy wiele restauracji chętnie zawiązuje współpracę z blogerami czy youtuberami, która polega na pokazywaniu ich produktów na kanałach social media influencera w zamian za wynagrodzenie finansowe. To zdecydowanie lepsza i bardziej skuteczniejsza reklama, niż ogłoszenie w czasopiśmie lub na plakacie.

Jak można zauważyć, influenserzy trwale zadomowili się w internetowej rzeczywistości. Coraz chętniej chcemy patrzeć na osoby, które utożsamiają się z nami, oraz pokazują nam inne ciekawe aspekty życia oraz motywują nas do szybszego działania. Mimo, iż wydawałoby się, że rynek jest pełen to z roku na rok przybywa więcej osób z nowymi i ciekawymi pomysłami na siebie. Dlatego jeśli posiadasz firmę i chcesz swój produkt ulokować w naturalnej reklamie – to praca z blogerami to bardzo dobry pomysł.

Kto to jest influencer w Internecie i jak może pomóc Twojej firmie?
5 (100%) 1 vote